هنگام فراموشی رمز ویندوز چکار باید کرد؟

احتمالا براي شما هم پيش آمده که کلمه عبور ويندوز خود را از ياد برده باشيد؛ در چنين مواردي در صورت وجود ديسک مربوط به نصب سيستم‌عامل، بازيابي کلمه عبور کار چندان سختي نيست اما در صورت نداشتن هيچ‌يک از اين‌ها مي‌توانيد از برنامه‌هايي شبيه به Offline Windows Password استفاده کنيد.
به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، کار با اين برنامه به‌قدري ساده است که شما را از اجراي فرآيندهاي پيچيده و برخي مواقع مخرب، بي‌نياز مي‌کند.

مرورگر خود را باز کنيد و به آدرس pogostick.net/~pnh/ntpasswd برويد. روي عبارت Instructions & image to download کليک کنيد و از بخش Download لينک cd110511.zip مربوط به Bootable CD image را دانلود کنيد.

براي رايت کردن آن روي سي‌دي، از Image Burner ويندوز و يا ابزاري مثل (Img Burn (imgburn.com استفاده کنيد.

سيستم را توسط سي‌دي ساخته شده بوت کنيد. براي انجام اين‌کار بايد به بخش بايوس برويد و در آنجا اولويت را به سي‌دي تغيير دهيد. زماني که سي‌دي بوت شد، چند مرحله را بايد پشت سر بگذاريد؛ ترجيحا براي افزايش سرعت کار در اين مراحل پرسش و پاسخ، کليد Enter را بزنيد. براي مثال، آن‌طور که در تصوير مي‌بينيد، از شما پرسيده مي‌شود که پارتيشن يک را برگزينيد و در صورت زدن Enter، گزينه پيش‌فرض انتخاب خواهد شد.

گام مرحله دوم را تا پرسش چهارم (يعني آن‌جايي که از شما سوالي مبني بر رجيستري و ويرايش کاربري پرسيده مي‌شود) ادامه دهيد. در مرحله Edit User Info & Passwords بايد نام کاربري را وارد کنيد که قصد تعويض يا بازيابي کلمه عبور آن را داريد. پس از وارد کردن نام کاربري، Enter را بزنيد.

در اين مرحله مقابل همان گزينه‌اي که نام کاربري‌تان را وارد کرده‌ايد بايد کلمه عبور دلخواهي را تايپ کنيد. بهتر است اين قسمت را خالي بگذاريد؛ بنابراين بار ديگر فقط کليد Enter را بزنيد. با انجام اين‌کار کلمه عبور براي نام کاربري دلخواه شما حذف شده و براي ورود مجدد به ويندوز نيازي به وارد کردن آن نيست. به اين ترتيب، پس از ورود به ويندوز مي‌توانيد يک کلمه عبور جديد انتخاب کنيد.

در اين گام بايد فرآيند تغيير کلمه عبور را به اتمام برسانيد. علامت ! را تايپ کنيد و Enter را بزنيد. براي ذخيره‌ کردن مراحل انجام شده و گام نهايي حرف Y را تايپ کنيد. توجه داشته باشيد که پيام EDIT COMPLETE نشان از تکميل موفقيت‌آميز فرآيند است. سيستم را ري‌استارت کنيد و بدون هيچ مشکلي وارد ويندوز شويد. در صورت نياز کلمه عبور جديدي را براي کاربر تنظيم کنيد.

منبع ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *