چگونه از گوگل مپ به صورت آفلاین استفاده کنید

امکانات انلاین گوگل مپ برای همه ما اشکار است ولی در ادامه قصد داریم تا به زبان ساده به شما آموزش دهیم که چگونه از گوگل مپ به صورت آفلاین استفاده کنید.

حتما شما هم با مشکلاتی در مسیریابی روبرو شده‌اید، همیشه در شرایطی از این دست، مواردی مانند گوگل مپ می‌توانند بسیار مفید باشند ولی اگر اینترنت ما  بر روی دستگاه همراه قابل دسترسی نباشد چه خواهد شد؟ در این صورت مشکل پابرجا خواهد ماند. برای رفع این مورد با ما همراه باشید.

2

نخستین موردی که باید به یاد داشته باشید این است که این امکان، تنها با دست‌رسی به آخرین نسخه از این نرم‌افزار ممکن خواهد بود. بنابراین نخستین گام شما باید به  روز رسانی گوگل مپ بر روی دستگاهتان باشد. در حال حاضر آخرین نسخه عرضه شده برای اندروید، نسخه ۸ است و برای سیستم‌عامل iOS آخرین به روز رسانی شامل نسخه ۳٫۰ خواهد بود.

برای دست یافتن به نسخه نرم‌افزار خود آن را باز کرده و در بخش تنظیمات به زبانه About,terms & privacy بروید، در این بخش می‌توانید نسخه فعلی گوگل مپ بر روی دستگاه خود را مشاهده نمایید. اگر نسخه مورد نشر شما در اندروید پایین‌تر از ۸٫۰٫۰ بود باید ان را آپدیت نمایید و در iOS نیز نسخه‌های زیر ۳٫۰ با این امکان هم‌خوانی نخواهند داشت.

پس از دست یافتن به آخرین نسخه موجود از این نرم‌افزار به سراغ دکمه پروفایل بروید، این دکمه درست در کنار نوار جستجو واقع شده است و با کلیک کردن بر روی آن می‌توانید مشخصات پروفایل شخصی خود را مشاهده کنید. پس از انجام این کار، صفحه را تا انتها پایین ببرید تا با گزینه‌ای روبرو شوید که Offline maps نام دارد.

3

در این بخش می‌توانیدبا کلیک کردن بر روی Save offline map به بخش نقشه انتقال یابید و با تنظیم اندازه نقشه بر روی گزینه Save کلیک کنید تا نقشه برای استفاده آفلاین بر روی دستگاه شما ذخیره شود.

از این پس می‌توانید حتی بدون داشتن اینترنت به این نقشه دست‌رسی داشته باشید و از آن استفاده کنید.

راه دیگر برای انجام این امر این است که بر روی قسمت جستجو و درون نوار، گزینه OK Maps را نوشته و جستجو نمایید. این امر نیز شما را به همان روال قبلی برای ذخیره نقشه آماده خواهد ساخت.

4

با این امکان برای نقشه مورد نظر خود می‌توانید نام مشخصی را تعیین نمایید تا در استفاده‌های بعدی در وضعیت افلاین، به راحتی از آن بهره‌مند گردید.

البته نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که نقشه ذخیره شده تنها ۳۰ روز در دستگاه شما باقی خواهد ماند.

منبع: آی تی دان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *