سخت افزار لازم برای اجرای ویندوز ۱۰

برای اجرای ویندوز ۱۰، کامپیوتر شما حداقل باید پردازنده‌ای با سرعت یک گیگاهرتز یا بیشتر داشته باشد.از لحاظ رم نیز یک گیگابایت برای ویندوز ۱۰ نسخه ۳۲ بیتی و ۲ گیگابایت رم برای ویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی لازم است.

نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ به ۱۶ گیگابایت فضا برای نصب نیاز دارد در حالی‌که نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰، بیست گیگابایت فضا خالی بر روی هارد می‌طلبد. گرافیک مورد نیاز ویندوز ۱۰ نیز Directx 9 با درایور WDDM 1.0 است.

مانیتوری با رزولوشن ۱۰۲۴ در ۶۰۰ پیکسل نیز به راحتی از عهده نمایش ویندوز ۱۰ بر می‌آید. مایکروسافت ابرازی را نیز برای آپدیت ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ به ویندوز ۱۰ آماده کرده است، این ابزار برای افرادی که دانش اولیه سخت‌افزار کامپیوتر را ندارند، مناسب است، با استفاده از این ابزار کاربران قادر هستند کامپیوتر خود را برای نصب ویندوز ۱۰ محک بزنند.

برای اینکار کافی است تا بر روی گزینه ابزار آپدیت ویندوز ۱۰ که روی نوار ابزار در کنار ساعت قرار گرفته است راست کلیک کرده و گزینه Check your upgrade status را انتخاب کنید. ابزار آپدیت مایکروسافت به صورت خودکار سخت‌افزار سیستم‌ را برای نصب ویندوز ۱۰ بررسی می‌کند

منبع: فارنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *